Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы     опубликовать

Додаток до листа №439-06/09 від 06. 09. 2012 пропозиції набу до проекту «порядок реалізації арештованого майна»
Скачать 277.87 Kb.
НазваниеДодаток до листа №439-06/09 від 06. 09. 2012 пропозиції набу до проекту «порядок реалізації арештованого майна»
Дата02.02.2013
Размер277.87 Kb.
ТипДодаток

Додаток до листа № 439-06/09 від 06.09.2012


ПРОПОЗИЦІЇ НАБУ ДО ПРОЕКТУ «ПОРЯДОК РЕАЛІЗАЦІЇ АРЕШТОВАНОГО МАЙНА»

1. Питання: Одночасно з затвердженням даного Порядку «Тимчасове положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна», затверджене Наказом МЮУ від 27.10.99, та «Порядок реалізації арештованого майна», затверджений Наказом МЮУ від 15.07.99, втратять чинність?

Стаття

Редакція Проекту

Редакція, що пропонується

Пояснення

1. Передача арештованого майна на реалізацію
1.2. Передача арештованого майна на реалізацію здійснюється після проведення визначення його вартості (оцінки).
  1. Передача арештованого майна на реалізацію здійснюється після проведення визначення його вартості (оцінки), та при умові що сторони виконавчого провадження не вимагають проведення рецензії оцінки та не оскаржують результати оцінки в суді.

Часто не зважаючи на те, що стягувач категорично не згоден з результатами проведеної оцінки майна і результатами рецензії, та звертається до суду з позовом щодо оскарження оцінки, майно державним виконавцем передається на реалізацію та реалізується по заниженій вартості, що приводить до нанесення збитків стягувачу та боржнику  1. Для організації та проведення конкурсу Голова Державної виконавчої служби України, начальник Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі – регіональний орган державної виконавчої служби) затверджують комісію з числа працівників відповідного органу державної виконавчої служби (далі – конкурсна комісія). Секретарем комісії призначається один з членів комісії.

  1. Спеціалізована організація, яка буде проводити прилюдні торги/аукціон з продажу окремого арештованого майна, визначається на конкурсній основі. Для організації та проведення конкурсу Голова Державної виконавчої служби України, начальник Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі – регіональний орган державної виконавчої служби) затверджують комісію з числа працівників відповідного органу державної виконавчої служби (далі – конкурсна комісія). Секретарем комісії призначається один з членів комісії.


В запропонованому в проекті варіанті даного пункту не зрозуміло про який конкурс іде мова.  1. Державний виконавець у строк не пізніше трьох робочих днів після закінчення 10-денного строку подачі заперечень сторін виконавчого провадження проти визначення вартості (оцінки) майна та у разі відсутності таких заперечень, готує для проведення реалізації майна документи, передбачені Інструкцією з організації примусового виконання рішень і направляє (передає) їх до відповідної конкурсної комісії. Якщо проведено рецензування звіту про оцінку майна, вказані документи готуються та направляються (передаються) не пізніше трьох робочих днів з моменту проведення рецензування такого звіту.

  1. Державний виконавець у строк не пізніше трьох робочих днів після закінчення 10-денного строку подачі заперечень сторін виконавчого провадження проти визначення вартості (оцінки) майна та при умові відсутності таких заперечень, готує для проведення реалізації майна документи, передбачені Інструкцією з організації примусового виконання рішень і направляє (передає) їх до відповідної конкурсної комісії. Якщо проведено рецензування звіту про оцінку майна, вказані документи готуються та направляються (передаються) не пізніше 15-ти робочих днів з моменту проведення рецензування такого звіту, при умові що жодна зі сторін виконавчого провадженні не надала документи, які підтверджують її звернення до суду щодо оскарження оцінки майна.


Див. пояснення к пункту 1.2. Статті 1

1.6.При визначенні переможця комісією оцінюється та береться до уваги розмір винагороди за надані послуги з реалізації майна. Якщо спеціалізована організація надавала технічну допомогу державному виконавцю під час опису та вилучення рухомого майна у боржника, забезпечила зберігання такого майна до моменту його передачі на реалізацію, про що є відповідне підтвердження в акті опису й арешту майна, комісією може бути надана перевага щодо визначення такої організації переможцем. Якщо для реалізації певного виду майна необхідна ліцензія на здійснення певних видів господарської діяльності чи дозвіл, конкурс проводиться між організаціями, які мають відповідну ліцензію (дозвіл). Якщо спеціалізованими організаціями запропоновано однакові умови, воно за рішенням конкурсної комісії передається на реалізацію спеціалізованій організації за алфавітом у порядку черговості за назвою підприємства без урахування його організаційно-правової форми


1.6.При визначенні переможця комісією оцінюється та береться до уваги розмір винагороди за надані послуги з реалізації майна. Якщо спеціалізована організація надавала технічну допомогу державному виконавцю під час опису та вилучення рухомого майна у боржника, забезпечила зберігання такого майна до моменту його передачі на реалізацію, про що є відповідне підтвердження в акті опису й арешту майна, комісією може бути надана перевага щодо визначення такої організації переможцем. Якщо для реалізації певного виду майна необхідна ліцензія на здійснення певних видів господарської діяльності чи дозвіл, конкурс проводиться між організаціями, які мають відповідну ліцензію (дозвіл). Якщо спеціалізованими організаціями запропоновано однакові умови, воно за рішенням конкурсної комісії передається на реалізацію спеціалізованій організації за результатами жеребкування.

Вважаємо запропоновану процедурою більш справедливою і менш оскаржуваною.

2.Підготовка до проведення прилюдних торгів (аукціону).

2.2. Розмір винагороди за надані послуги з реалізації арештованого майна не повинен перевищувати з урахуванням податку на додану вартість: нерухомого майна – 3 % від вартості майна; рухомого майна, яке реалізується на аукціоні – 10 % вартості майна; рухомого майна, яке реалізується на комісійних умовах (крім конфіскованого за рішеннями судів майна) – 15 % вартості майна. У разі якщо майно реалізоване за ціною, вищою від стартової, спеціалізована організація здійснює перерахунок винагороди пропорційно до збільшення ціни майна та зазначає у протоколі прилюдних торгів (аукціону) суму винагороди, яку покупець повинен додатково сплатити, а також рахунок спеціалізованої організації, на який необхідно сплатити дані кошти.

2.2. Розмір винагороди за надані послуги з реалізації арештованого майна не повинен перевищувати з урахуванням податку на додану вартість:

- для нерухомого майна – 3 % від вартості майна;

- для рухомого майна, яке реалізується на аукціоні, та вартість якого не перевищує 500 мінімальних зарплат станом – 10 % вартості майна;

- для рухомого майна, яке реалізується на аукціоні, та вартість якого перевищує 500 мінімальних зарплат – 5 % вартості майна;

- рухомого майна, яке реалізується на комісійних умовах (крім конфіскованого за рішеннями судів майна) – 15 % вартості майна.

У разі якщо майно реалізоване за ціною, вищою від стартової, спеціалізована організація здійснює перерахунок винагороди пропорційно до збільшення ціни майна та зазначає у протоколі прилюдних торгів (аукціону) суму винагороди, яку покупець повинен додатково сплатити, а також рахунок спеціалізованої організації, на який необхідно сплатити дані кошти.

Пропозиції направлені на захист інтересів як кредиторів, так і боржників, які також зацікавлені у зменшенні супутніх витрат та у максимальному погашенні своїх зобов’язань при продажу майна.

2.Підготовка до проведення прилюдних торгів (аукціону).
2.5. Спеціалізована організація не пізніше ніж за 14 днів до дня проведення прилюдних торгів (аукціону) розміщує на спеціально створеному веб-сайті інформацію про майно, що реалізується, відповідно до пунктів 3.8.1 – 3.8.4 або 4.2.1 – 4.2.5 цього Порядку. Оголошення про проведення прилюдних торгів (аукціону) має бути розміщене не пізніше семи днів з моменту укладення договору про реалізацію майна, а у випадку проведення повторного аукціону - не пізніше семи днів з моменту складання акта переоцінки майна.

2.5. З метою розміщення інформації про майно, що реалізується, та з метою організації інтернет-аукціонів створюється спеціалізований веб-сайт, доступ до якого є безкоштовним та загальнодоступним для всіх користувачів мережі Інтернет у цілодобовому режимі.

Доступ на сайті відкритий до усієї інформації, яка міститься на сайті, окрім персональних даних учасників аукціонів, і для її перегляду не потрібно здійснювати реєстрацію або будь-які інші формальні процедури.

Вся інформація на веб-сайті розміщується українською мовою за винятком випадків, коли використання літер та символів українською мовою призводить до спотворення розміщуваної інформації, зокрема при написанні адрес сайтів у мережі Інтернет.

Спеціалізована організація не пізніше ніж за 14 днів до дня проведення прилюдних торгів (аукціону) розміщує на спеціально створеному веб-сайті інформацію про майно, що реалізується, відповідно до пункту 2.7 або 4.2.1 – 4.2.5 цього Порядку. Оголошення про проведення прилюдних торгів (аукціону) має бути розміщене не пізніше семи днів з моменту укладення договору про реалізацію майна, а у випадку проведення повторного аукціону - не пізніше семи днів з моменту складання акта переоцінки майна.


Одночасно з розміщенням на спеціально створеному веб-сайті інформації про проведення прилюдних торгів (аукціону) спеціалізована організація повідомляє сторони виконавчого провадження та державного виконавця про час, місце проведення прилюдних торгів (аукціону) та стартову ціну реалізації шляхом направлення відповідних листів з повідомленням про вручення.

Логічніше вперше вказати інформацію про створення сайту та організацію доступу до нього в даному розділі до норми про розміщення на даному сайті інформації, а не в розділі 3 «порядок реалізації арештованого майна», як це запропоновано в Проекті.

Необхідно надати можливість отримати інформацію про аукціонне майно найбільшому колу осіб.

З метою реалізації прав сторін, передбачених ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» необхідно забезпечити інформування сторін виконавчого провадження та державного виконавця про час та місце проведення торгів.
 1. Підготовка до проведення прилюдних торгів (аукціону).

2.6. Одночасно ця інформація може бути розміщена в засобах масової інформації.

2.6. Інформація про проведення прилюдних торгів (аукціону) з зазначенням опису майна, його вартості, часу, місця та умов продажу, повинна бути розміщена спеціалізованою організацією в терміни зазначені в пункті 2.5. даного Порядку у друкованих засобах масової інформації, що спеціалізуються на розміщеннях об’яв про продаж майна.

Згідно Закону України «Про іпотеку» інформація про прилюдні торги повинна бути розміщена в двох друкованих засобах масової інформації. інформації про торги. Крім того, користувачами Інтернет на даний час в Україні є менш ніж половина дорослого населення країни, не справедливо лишати більшу частину населення права на інформацію про торги.
 1. Підготовка до проведення прилюдних торгів (аукціону).

2.7. На спеціально створеному веб-сайті в строки зазначені в пункті 2.5 даного Порядку повинна бути зазначена наступна інформація про майно що реалізується:


 1. найменування, опис і характеристику майна (кількісні та якісні характеристики, необхідні покупцю при виборі майна, яке він бажає купити);

 2. фотографічне зображення майна;

 3. обтяження майна;

 4. місцезнаходження майна;

 5. стартова ціна;

 6. строки сплати та суму гарантійного внеску учасника аукціону, найменування, адресу банку, номер рахунка спеціалізованої організації для його сплати;

 7. порядок та строки розрахунку за придбане на аукціоні майно, номер депозитного рахунка органу державної виконавчої служби для сплати коштів;

 8. дату, час та місце ознайомлення з майном;

 9. строки проведення аукціону;

 10. реквізити спеціалізованої організації, яка проводить аукціон;

 11. кінцевий термін реєстрації для участі в аукціоні;

 12. інформаційне повідомлення може містити інші відомості, потрібні для проведення аукціону.2.7.1. Якщо продажу підлягає транспортний засіб, то у відомостях про майно додатково має бути зазначені наступні характеристики транспортного засобу:


 • марка;

 • рік випуску;

 • об'єм двигуна;

 • вид пального;

 • пробіг;

 • комплектація;

 • потреба в ремонті;

 • колір тощо.2.7.2. У випадку реалізації цілісного майнового комплексу підприємства чи його структурного підрозділу на сайті необхідно зазначити:


- обсяг та основна номенклатура продукції (робіт, послуг), у тому числі експортної;

- кількість та склад робочих місць;

- відомості про будівлі (споруди, приміщення) та земельну ділянку, на якій розташовано цілісний майновий комплекс підприємства, його структурний підрозділ.

2.7.3. Якщо реалізації підлягає земельна ділянка, то в інформації має бути зазначено:


- розмір земельної ділянки, місце її розташування;

- правовий режим земельної ділянки;

- цільове призначення земельної ділянки;

- наявність комунікацій тощо.

- обмеження на використання земельної ділянки (установлені на підставі містобудівних та санітарних норм і правил, включаючи архітектурно-планувальні, технічні, екологічні умови).

2.7.4. Якщо реалізації підлягає житловий будинок, квартира, то в інформації додатково зазначаються:


- розмір житлової та нежитлової площі будинку, квартири;

- адресу чи місцезнаходження;

- правовий режим квартири, будинку;

- обмеження на використання квартири, будинку;

- відомості про земельну ділянку, на якій розташований будинок (її правовий режим та розмір);

- призначення;

- матеріали стін квартири, будинку;

- кількість поверхів будинку, поверх, на якому знаходиться квартира;

- кількість кімнат, площа кожної кімнати;

- інформація про підсобні приміщення та споруди;

- процент зносу.

   1. Якщо реалізації підлягає нежитлове приміщення, то в інформації додатково зазначаються:


 • розмір площі;

 • місцезнаходження;

 • призначення об'єкта;

 • обмеження на його використання;

 • матеріали стін;

 • процент зносу;

 • відомості про земельну ділянку, на якій розташоване нежитлове приміщення (її правовий режим та розмір).

Розміщення вимог до складу інформації про об’єкти, що реалізуються в розділі 2 «Підготовка до проведення прилюдних торгів» дозволить уникнути повторювання інформації як, наприклад, статті 3.8.2. та 4.2.1 в запропонованій редакції.

2.Підготовка до проведення прилюдних торгів (аукціону).

2.8.На спеціально створеному для розміщення інформації про майно, що реалізується, веб-сайті повинен бути організований для користувачів пошук майна за наступними основними критеріями:


 1. 1) Вид майна:
 • житлова нерухомість,


 • земельні ділянки,

 • нежитлова нерухомість,
 • цілісні майнові комплекси,

 • транспорті засоби,

 • повітряні судна,

 • морські судна,

 • судна внутрішнього плавання,

 • інше рухоме майно.


 1. 2). Регіон місцезнаходження майна (область);

 2. 3). Район області (обласний центр)

Після вибору основних критеріїв пошукова система для розділу інше рухоме майно має давати можливість пошуку за наступними додатковими критеріями:


▪ обладнання (за виробництвом)

▪ побутова техніка

▪ офісна техніка

▪ комп’ютерна техніка

▪ одяг

▪ взуття

▪ меблі

Пошукова система сайту має забезпечувати пошук за контекстом, тобто кожний лот повинен мати свої так звані «теги», наприклад (телевізор, холодильник, морозильна камера, мікрохвильова піч та ін.)


Розміщення необхідних критеріїв пошуку інформації на сайті в даному розділі буде більш логічним ніж розміщення їх в розділі «Порядок реалізації арештованого майна» так як дані критерії стосуються в тому числі і нерухомого майна, мова про яке не ідеться в розділі «Порядок реалізації арештованого майна».

На сайті повинна бути розміщена інформація про майно, яке буде реалізовуватися на протязі найближчих 2-3 тижнів, тому при наявності пошуку по виду майна та району його знаходження, враховуючі, що в кожному районі області за 2-3 тижня реалізується не така вже велика кількість об’єктів вважаємо за зайве організовувати пошук ще за кількістю кімнат або за цільовим призначенням земельної ділянки.

2. Підготовка до проведення прилюдних торгів (аукціону).

2.9. З моменту розміщення інформаційного повідомлення про проведення аукціону спеціалізована організація дає змогу попередньо ознайомитися з аукціонним майном усім фізичним і юридичним особам, які бажають брати участь в аукціоні.


Більш логічніше розміщення даного пункту в цьому розділі ніж в розділі «Порядок реалізації арештованого майна».
 1. Порядок реалізації арештованого рухомого майна
  1. Реалізація арештованого рухомого майна, вартість якого перевищує сто п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, (у разі якщо стягувач заперечує проти реалізації його на комісійних умовах), транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден здійснюється шляхом проведення інтернет-аукціонів.
  1. Реалізація транспортних засобів, повітряних, морських і річкових суден, та іншого арештованого рухомого майна, вартість якого перевищує п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у разі якщо стягувач заперечує проти реалізації його на комісійних умовах), здійснюється шляхом проведення інтернет-аукціонів.

Запропонований в проекті варіант даного пункту трохи заплутаний, так як до рухомого майна відносяться в тому числі і транспортні засоби і т.п.

Реалізація майна вартістю до п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на комісійний умовах позволить прискорити процес реалізації такого майна

3.Порядок реалізації арештованого рухомого майна

  1. З метою організації інтернет-аукціонів створюється спеціалізований веб-сайт, доступ до якого є безкоштовним та загальнодоступним для всіх користувачів мережі Інтернет у цілодобовому режимі.

  1. Перенести в Пункт 2.5. Нумерацію здвинути


Стосується в загалі роботи сайту, а не виключно «Порядку реалізації арештованого майна»

3.Порядок реалізації арештованого рухомого майна

  1. З метою організації інтернет-аукціонів створюється спеціалізований веб-сайт, доступ до якого є безкоштовним та загальнодоступним для всіх користувачів мережі Інтернет у цілодобовому режимі.

  1. Перенести в Пункт 2.5. Нумерацію здвинути


Стосується в загалі роботи сайту, а не виключно «Порядку реалізації арештованого майна»


3.5.1. Для фізичної особи

- прізвище;

- ім’я;

- по батькові;

- місце проживання;

- адреса електронної скриньки;

- логін (ім’я користувача);

- пароль;

- таємне питання (потрібно для відновлення паролю);

- підтвердження ознайомлення з правилами проведення аукціону (потрібно підписати);

- номер телефону для зв’язку;

- номер кредитної (платіжної картки) та назва банку, де обслуговується, яка буде використовуватись для сплати гарантійних внесків або зазначення іншого способу оплати гарантійних внесків.

3.5.1. Для фізичної особи

- прізвище;

- ім’я;

- по батькові;

- серія і номер паспорту, ким і коли виданий

- місце проживання;

- адреса електронної скриньки;

- логін (ім’я користувача);

- пароль;

- таємне питання (потрібно для відновлення паролю);

- підтвердження ознайомлення з правилами проведення аукціону (потрібно підписати);

- номер телефону для зв’язку;

- номер кредитної (платіжної картки) та назва банку, де обслуговується, яка буде використовуватись для сплати гарантійних внесків або зазначення іншого способу оплати гарантійних внесків.

Завдяки введенню (при реєстрації) паспортних даних буде забезпечена гарантія участі у торгах на сайті лише реальних людей, а не спеціально створених облікових записів неіснуючих людей, які можуть створюватись для штучного завищення ціни на майно в ході торгів з метою недопущення його реалізації. При цьому, слід зазначити, що необхідність введення номеру платіжної картки не є 100-відсотковою гарантією недопущення реєстрації неіснуючих людей, оскільки в мережі Інтернет є платіжні сервіси, які пропонують послуги зі створення віртуальних платіжних карток.

3.Порядок реалізації арештованого рухомого майна


3.12.1 Аукціонне майно виставляється у спеціально відведеному для цього приміщенні для демонстрації учасникам аукціону.

3.12.1 Аукціонне майно виставляється у спеціально відведеному для цього приміщенні для демонстрації усім бажаючим.

Спеціалізована організація забезпечує вільний безкоштовний доступ (без необхідності проведення реєстрації, попереднього запису або будь-яких інших формальних процедур) для огляду аукціонного майна з 9.00 до 18.00 в робочі дні та з 10.00 до 16.00 в суботу.

Запропонований проект можна тлумачити таким чином, що учасник аукціону – особа, яка зареєструвалась і сплатила гарантійний внесок. Проте, потенційним покупцям необхідно надати для огляду майно, перш ніж вимагати від них реєстрації, а тим більше сплати гарантійного внеску.

3.Порядок реалізації арештованого рухомого майна

Положення пунктів 3.8.2-3.10 зазначити в розділі 2 (див вище)
3.Порядок реалізації арештованого рухомого майна

3.13.4.Аукціон проводиться в режимі цілодобового вільного доступу до веб-сайту всіх зареєстрованих учасників не менше як протягом трьох діб з моменту початку аукціону.


3.13.4.Аукціон проводиться в режимі цілодобового вільного доступу до веб-сайту всіх зареєстрованих учасників не менше як протягом трьох діб з моменту початку аукціону та не більше ніж п’ять діб.

Пропонуємо вказати максимальний термін, протягом якого має проводитись аукціон.

4.Порядок реалізації арештованого нерухомого майна

Положення пункту 4.2 зазначити в розділі 2 (див вище)
4.Порядок реалізації арештованого нерухомого майна

Положення пункту 4.3 зазначити в розділі 2 (див вище), так як повідомляти сторони про дату та ціну торгів необхідно і разі продажу рухомого майна.
4.4.1. Реєстрація здійснюється на спеціально створеному веб-сайті. Поле для реєстрації повинно бути активним поряд із оголошенням про реалізацію майна з моменту публікації оголошення до кінцевого терміну реєстрації – за 24 години до моменту проведення торгів. Особа, яка бажає зареєструватись, повинна ввести свої паспортні дані та реквізити платіжного документа, яким на рахунок спеціалізованої організації внесено гарантійний внесок. Представнику юридичної особи додатково необхідно ввести дані щодо документа, який дає право представництва. Після реєстрації на веб-сайті особа отримує унікальний реєстраційний номер.


Пункт 4.4.1 Реєстрація здійснюється на спеціально створеному веб-сайті. Поле для реєстрації повинно бути активним поряд із оголошенням про реалізацію майна з моменту публікації оголошення до кінцевого терміну реєстрації – за 1 годину до моменту проведення торгів. Особа, яка бажає зареєструватись, повинна ввести свої паспортні дані, адресу електронної почти або адресу проживання в разі відсутності електронної скриньки та реквізити платіжного документа, яким на рахунок спеціалізованої організації внесено гарантійний внесок. Представнику юридичної особи додатково необхідно ввести дані щодо документа, який дає право представництва. Після реєстрації на веб-сайті особа отримує унікальний реєстраційний номер, а також письмовий лист-підтвердження адміністратора сайту про прийняття заявки на участь в прилюдних торгах, який надсилається на адресу електронної почти особи, що зареєструвалася для участі в торгах, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше однієї доби після прийняття реєстрації особи на веб-сайті.


Не бачимо необхідності обмежувати право потенційного покупця зареєструватися учасником аукціону в день проведення торгів

Необхідно забезпечити можливість документального підтвердження факту прийняття або відхилення заявки особи, яка має намір взяти участь в торгах, оскільки цей факт має значне юридичне значення.

4.4.2.Особа також може зареєструватися для участі в прилюдних торгах безпосередньо у спеціалізованій організації, для цього уповноваженому представнику такої організації необхідно пред’явити паспорт та платіжний документ про сплату гарантійного внеску, а також, у випадку реєстрації юридичної особи, документ, який дає право її представництва. Після надання необхідних документів уповноважений представник спеціалізованої організації здійснює реєстрацію учасника прилюдних торгів на відповідному веб-сайті та надає особі її реєстраційний номер.

4.4.2.Особа також може зареєструватися для участі в прилюдних торгах безпосередньо у спеціалізованій організації з 9.00 до 18.00 у робочі дні та не пізніше ніж за 1 годину до початку аукціону, для цього уповноваженому представнику такої організації необхідно пред’явити паспорт та платіжний документ про сплату гарантійного внеску, а також, у випадку реєстрації юридичної особи, документ, який дає право її представництва. Після надання необхідних документів уповноважений представник спеціалізованої організації здійснює реєстрацію учасника прилюдних торгів на відповідному веб-сайті та надає особі її реєстраційний номер.

Див. вище

Уникнення можливості створення штучних перешкод потенційним покупцям.

4.4.3. Особа також може зареєструватися для участі в прилюдних торгах безпосередньо у спеціалізованій організації, для цього уповноваженому представнику такої організації необхідно пред’явити паспорт та платіжний документ про сплату гарантійного внеску, а також, у випадку реєстрації юридичної особи, документ, який дає право її представництва. Після надання необхідних документів уповноважений представник спеціалізованої організації здійснює реєстрацію учасника прилюдних торгів на відповідному веб-сайті та надає особі її реєстраційний номер.


4.4.3 Особа також може зареєструватися для участі в прилюдних торгах безпосередньо у спеціалізованій організації з 9.00 до 18.00 у робочі дні. Для цього уповноваженому представнику такої організації необхідно пред’явити паспорт та платіжний документ про сплату гарантійного внеску, а також, у випадку реєстрації юридичної особи, документ, який дає право її представництва. Після надання необхідних документів уповноважений представник спеціалізованої організації здійснює реєстрацію учасника прилюдних торгів на відповідному веб-сайті та надає особі її реєстраційний номер.

Особа також може зареєструватися для участі в прилюдних торгах шляхом направлення копій зазначених документів цінним листом з описом вкладення. За таких умов спеціалізована організація забезпечує повідомлення учаснику його реєстраційного номеру не менш ніж за два робочих днів до проведення прилюдних торгів. («Альфа-банк»).


Необхідно виключити будь-яку можливість, за якої особа, яка має намір взяти участь в прилюдних торгах не зможе зареєструватись як учасник торгів через неможливість з’явитися до спеціалізованої організації або через тимчасові технічні збої в роботі комп’ютерних мереж.

4.4.4. Учасникам прилюдних торгів до реєстрації надається право ознайомитися з майном, що підлягає реалізації, за його місцезнаходженням


4.4.4. Спеціалізована організація забезпечує вільний безкоштовний доступ (без необхідності проведення реєстрації, попереднього запису або будь-яких інших формальних процедур) для всіх бажаючих з метою огляду майна, що підлягає реалізації, не менше чотирьох годин кожного дня, окрім неділі, від дати оголошення до дня, що передує прилюдним торгам (аукціону).


Необхідно надати можливість отримати інформацію про аукціонне майно найбільшому колу осіб.


Додати

4.5.9. Будь-які присутні на прилюдних торгах (аукціоні) особи мають право здійснювати аудіо-, фото-, відео фіксацію проведення прилюдних торгів (аукціону), та в разі виявлення порушень в організації торгів мають право на розповсюдження зафіксованою інформації (в т.ч. пряму трансляцію) в засобах масової інформації та мережі Інтернет.

Досягнення максимальної прозорості та неупередженості

4.Порядок реалізації арештованого нерухомого майна.

4.5.8.Усі розбіжності і суперечки щодо порядку проведення прилюдних торгів вирішуються під час їх проведення ліцитатором.

4.5.8.Усі розбіжності і суперечки щодо порядку проведення прилюдних торгів вирішуються під час їх проведення ліцитатором, а разі не вирішення під час прилюдних торгів оскаржуються в судовому порядку.
6.1.У разі, якщо прилюдні торги (аукціон) не відбулися майно (лот), яке виставлялося на аукціон, підлягає уцінці.


6.1.У разі, якщо прилюдні торги (аукціон) оголошено такими, що не відбулися, організатор аукціону письмово повідомляє про це заставодержателя. Заставодержатель має право залишити майно за собою за початковою ціною, по якій майно виставлялося на останні торги, про що повідомляє в десятиденний термін організатора аукціону.

У випадку якщо заставодержатель відмовився від прийняття заставленого майна майно (лот), яке виставлялося на аукціон, підлягає уцінці.

Право кредиторів придбати майно у випадку оголошення прилюдних торгів такими, що не відбулися передбачено Законом України «Про іпотеку» та «Положенням про порядок проведення аукціонів»

6.2.Уцінка проводиться державним виконавцем у строк не пізніше 5 робочих днів з моменту визнання прилюдних торгів (аукціону) такими, що не відбулися. За результатами уцінки складається акт, який надсилається до спеціалізованої організації. Майно може бути уцінене не більше ніж на 30 відсотків (у разі повторної уцінки – 50 відсотків) початкової вартості майна, за якою воно передавалося на реалізацію.

6.2.Уцінка проводиться державним виконавцем у строк не пізніше 15 робочих днів з моменту оголошення прилюдних торгів (аукціону) такими, що не відбулися. За результатами уцінки складається акт, який надсилається до спеціалізованої організації. Майно може бути уцінене не більше ніж на 25 відсотків (у разі повторної уцінки – 50 відсотків) початкової вартості майна, за якою воно передавалося на реалізацію. Розмір уцінки майна повинен бути погоджений зі заставодержателем цього майна.

Законом України передбачено право кредиторів придбати нерухоме майно на протязі 10 днів з моменту оголошення прилюдних торгів такими, що не відбулися.

Законом «Про іпотеку» передбачена уцінка на 25%.

Необхідність погодження з заставодержателем розміру уцінки майна передбачена «Положенням про порядок проведення аукціонів»

8.Визнання прилюдних торгів (аукціону) такими, що не відбулися

8.2.Якщо прилюдні торги (аукціон) не відбулися у зв'язку з відсутністю учасників прилюдних торгів (аукціону), то спеціалізована організація в триденний термін повідомляє про це державного виконавця та орган державної виконавчої служби з яким укладено договір про надання послуг з реалізації майна.

8.2.Якщо прилюдні торги (аукціон) не відбулися у зв'язку з відсутністю учасників прилюдних торгів (аукціону), то спеціалізована організація в триденний термін повідомляє про це державного виконавця, сторони виконавчого провадження та орган державної виконавчої служби з яким укладено договір про надання послуг з реалізації майна.


Стягувач має право знати про те, що торги не відбулися, особливо враховуючи можливість придбати нерухоме майно згідно з Законом України «Про іпотеку».

8.Визнання прилюдних торгів (аукціону) такими, що не відбулися


Додати пункт 8.4. В разі якщо іпотеко держателі/заставодержателі чи інші кредитори боржника надали до спеціалізованої організації листа про придбання предмету іпотеки/застави за початковою ціною шляхом заліку своїх забезпечених вимог в рахунок ціни майна організатор прилюдних торгів протягом трьох днів з моменту отримання такої заяви оформлює відповідний протокол і надсилає його та інші документи, що підтверджують придбання предмету іпотеки іпотеко держателем/кредитором, державному виконавцю.9.1.1. Рухоме майно, вартість якого не перевищує сто п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, товари побутового вжитку, а також інше рухоме майно (у разі якщо стягувач не заперечує проти цього) реалізуються через комісійні магазини (інтернет-магазини), які створені спеціалізованими організаціями.


9.1.1. Рухоме майно, вартість якого не перевищує п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, товари побутового вжитку, а також інше рухоме майно (у разі якщо стягувач не заперечує проти цього) реалізуються через комісійні магазини (інтернет-магазини), які створені спеціалізованими організаціями.

Прискорення реалізації арештованого майна

9.5.1. Кожна одиниця прийнятого на комісію товару не пізніше наступного дня повинна бути виставлена в торговельному залі для продажу.


9.5.1. Кожна одиниця прийнятого на комісію товару не пізніше наступного дня повинна бути виставлена в торговельному залі для продажу. Торговельний зал має бути відкритий для відвідувачів не менше ніж: в робочі дні з 8.00 до 20.00, у вихідні з 10.00 до 16.00 (окрім святкових днів).

Створення найбільш сприятливих умов для потенційних покупців.


Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы