Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы     опубликовать

Книга у подарунок!
Скачать 29.31 Kb.
НазваниеКнига у подарунок!
Дата27.02.2013
Размер29.31 Kb.
ТипДокументы

Акція «Допомагати легко: Книга у подарунок!»
Місце проведення: м. Київ

Дата початку: 01-12-2010

Дата закінчення: 25-12-2010

Основною метою акції є збагачення бібліотек виховних колоній та слідчих ізоляторів, де перебувають підлітки та молоді люди, сучасними та цікавими для підростаючого покоління книгами за для підвищення позиції книги в очах підростаючого покоління та підтримання мотивації до читання як засобу формування позитивного сітогляду та ціннісних орієнтацій.

Додатковою метою акції є активізація юних представників громадськості міста Києва до допомоги одноліткам.

Основні учасники акції:

  • Студенти ВНЗ;

  • Школярі ЗНЗ;

  • Будь-які бажаючі приєднатися до акції та подарувати дітям книги.

Актуальність акції:

Історія виникнення книги давня, як світ. З прадавніх часів люди намагалися передати іншим поколінням свої думки, почуття, свій досвід... З’являлися книги-плитки, книги з папірусу, воску, пергаменту, берести й, нарешті, з’явилися книги з паперу.

На одній з єгипетських плит висічена чудова думка: "Зверни своє серце до книг... немає нічого вище книг"... Дійсно, книга навчає, книга розвиває, книга відкриває мудрість, книга допомагає відчути світ, книга дарує позитивні емоції, книга переносить у невидані світи....


На жаль, для частини підлітків та молодих людей, що скоїли правопорушення, цікава художня та науково-популярна література часто недоступна. Попри існуючі стереотипи, варто акцентувати, що люди, які опиняються у місцях позбавлення волі, люблять читати і готові читати у декілька разів більше, ніж вони читали на волі. Однак, не зважаючи на те, що бібліотеки установ виконання покарань мають безліч книг, часто ці книги видані у 80-ті – початок 90-х років, не задовольняють попит читача, серед них немає популярних серед сучасної молоді книг, які б приваблювали, розширювали світогляд.

Для підлітків та молодих людей, що у силу життєвих обставин скоїли злочин, дуже важливо отримувати позитивні враження, розширювати своє бачення світу, працювати над собою, здійснювати переоцінку цінностей... Гарним другом та помічником у таких починаннях може стати книга, щиро подарована ровесниками – студентами та учнями, молодими людьми, що, даруючи книгу, роблять немов своєрідне послання до тих, хто зараз перебуває не на волі.

Будь-яка бажаюча людина може подарувати книгу з власної бібліотеки або ж спеціально придбати нову книгу (чи декілька), які наші волонтери за допомогою Державного департаменту України з питань виконання покарань передадуть до виховних колоній та слідчих ізоляторів України. Таким чином, безліч цікавих та корисних книг, щиро подарованих Вами, помандрують від одного читача до іншого – знайдуть нове життя та вдячного читача.

Місця збору книг знаходитимуться безпосередньо в закладах (ВНЗ чи ЗНЗ), де на волонтерських засадах буде призначено координатора акції, що контактуватиме безпосередньо з центром “Волонтер”. Окрім того, книги можна відразу передати безпосередньо до нашого офісу!


^ Вимоги до книги, яка буде передана у подарунок, зовсім незначні:

  • книга має бути щиро подарована та цікава і корисна на думку того, хто дарує, для підлітків та молодих людей;

  • книга не повинна містити опису сцен насильства, жорстокості, інших негативних сценаріїв;

  • книга має розвивати, допомагати у формуванні позитивних цінностей;

  • книга має бути у пристойному вигляді (наприклад, не нова, але неушкоджена);

  • той, хто дарує, може підписати книгу чи вкласти у неї листівку для майбутнього читача з коротким посланням для нього: чому саме цю книгу варто прочитати і що завдяки ній можна відкрити для себе.


Інформацію про перебіг акції  можна буде регулярно знаходити на сайті ВГЦ «Волонтер» www.volunteer.kiev.ua, де також по завершенню акції буде опубліковано фото-звіт про передачу книжок, а також інформацію про заклади, до яких потраплять дані книжки, і враження нових читачів.


А поки що, друзі, починайте обирати книги, які на вашу думку стануть чудовим подарунком!


Координатор акції:

Снітко Марина, координатор Школи волонтерів, 093 030 40 92Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы