Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы     опубликовать

Робоче місце дитини
Скачать 31.69 Kb.
НазваниеРобоче місце дитини
Дата01.06.2013
Размер31.69 Kb.
ТипДокументы

ПАМ `ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО РОБОТИ ДИТИНИ ЗА КОМП `ЮТЕРОМ


Щоб робота дитини за комп `ютером не завдавала шкоди її здоров`ю, дотримуйтесь таких рекомендацій.


РОБОЧЕ МІСЦЕ ДИТИНИ

Комп`ютерний стіл та стілець за розміром мають відповідати зросту дитини. Перевірте, чи не доводиться дитині повертатися до монітора, він має знаходитись не ближче 50 см від очей дитини.


Комп`ютерне місце має бути добре освітленим, але так, щоб на монітор не потрапляли відблиски від ламп та денне світло. Якщо є відблиски, змініть кут нахилу екрана, завісьте вікна, спробуйте опустити освітлювальні прилади нижче та поверніть екран монітору перпендикулярно до них.


^ Монітор потрібно розташувати так, щоб погляд падав зверху в низ, під кутом 10-20 градусів.


ЯК ПРАВИЛЬНО СИДІТИ ПРИ РОБОТІ З КОМП`ЮТЕРОМ


Стежте за тим, щоб дитина, сидячи за комп’ютером, рівно тримала спину, не клала ногу на ногу, не задирала голови, не перегинала зап'ясток. Під ноги можна зробити підставку. Сидіти потрібно прямо або злегка нахилившись уперед із невеликим нахилом голови.


Між корпусом тіла і краєм столу має бути вільний простір, не менше як 5 см.

Руки вільно лежать на столі. Ноги зігнуті в тазостегновому і колінному суглобах під прямим кутом і розташовані під столом на підставці.


^ ВИМОГИ ДО КОМПЮТЕРА (МОНІТОРА)


Монітор повинен відповідати мажніродним стандартам безпеки. Сучасні монетори на рідких кристалах є кращими та безпечними. ^ Відрегулюйте яркість та контрастність освітлення монетору так, щоб дитині було якнайкомфортніше.


У приміщенні, де працює комп’ютер, підвищується температура повітря, знижується відносна вологість, збільшується вміст двоокису вуглецю, повітря іонізується, а це несприятливо впливає на самопочуття. Деякі діти погано реагують на такі зміни, у них може зявитися сухість в горлі, покашлювання.


^ ЧАС, ЯКИЙ ДИТИНА ПРОВОДИТЬ ЗА КОМП`ЮТЕРОМ


Дитині, яка не ходить до школи, достатньо буде проводити за комп’ютером не більше 10-15 хвилин на день, дітям, що мають погіршений зір, перебування за комп’ютером потрібно дозувати індивідуально. Заняття можуть бути не більше трьох разів на тиждень.


^ ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ ПРИ РОБОТІ ЗА КОМПЮТЕРОМ


Під час роботи на комп’ютері, а також після її закінчення, потрібно виконувати спеціальну гімнастику для очей: після 5 хвилин роботи для 5-ти річних і 7-8 хвилин для 6-ти річних дітей. Тривалість гімнастики 1-1,5 хвилини.


ВПРАВА 1. На рахунок 1-4 заплющити очі, сильно напружити очні м`язи. Потім на рахунок 1-6 розплющити очі, розслабити м`язи, подивитися вдалину через вікно. Повторити 4-5 разів.


ВПРАВА 2. На рахунок 1- 4, не повертаючи голови, подивитися праворуч і зафіксувати погляд, потім на рахунок 1-6 подивитися вдалину прямо перед собою. Повторити вправу, але з фіксацією погляду ліворуч, вгору й додолу. Повторити двічі.


ВПРАВА 3. Голову тримати прямо. На рахунок 10-15 поморгати, не напружуючи очні м`язи.


ВПРАВА 4. На рахунок 1- 6 швидко перевести погляд по діагоналі: праворуч угору – ліворуч униз, потім прямо в далину; потім на рахунок 1- 6 подивитися ліворуч угору – праворуч униз, подивитися вдалину.


ВПРАВА 5. На рахунок 1- 4 заплющити очі, не напружувати очні м`язи; на рахунок 1- 6 широко розплющити очі й подивитися в далину. Повторити 2-3 рази.

ВПРАВА 6. Не повертаючи голови (голова прямо), повільно робити кругові рухи очима вгору – праворуч, вниз – ліворуч. Потім у зворотній бік: угору – ліворуч, вниз – праворуч. На рахунок 1- 6 подивитися в далину.


ВПРАВА 7. Не рухаючи головою, на рахунок 1-4 перевести погляд вгору й зафіксувати його, на рахунок 1- 6 – подивитися прямо перед собою; після чого аналогічно переводити погляд униз – прямо, праворуч – прямо, ліворуч – прямо.


ВПРАВА 8. На шибці вікна ігрової кімнати на рівні очей дитини кріплять червоні круглі мітки діаметром 3-5 мм. За вікном намічають який-небудь віддалений предмет для фіксації погляду вдалині. Дитину ставлять на відстані 30-35 см. Від вікна і пропонують їй подивитися протягом 10 с. на червону мітку, потім перевести погляд на віддалений предмет за вікном і зафіксувати погляд на ньому протягом 10 с. Після цього по черзі переводити погляд то на мітку, то на обраний предмет.


ВПЛИВ НА ПСИХІКУ


Психолги відзначають, що робота на комп’ютері розвиває увагу. Утім слід пам’ятати, що помірне перебування за комп’ютером поліпшує концентрацію уваги, занадто тривале – погіршує.Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы