Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы    

Розділ Організація пошукових систем в автоматизованих електронних бібліотеках
Скачать 400.69 Kb.
НазваниеРозділ Організація пошукових систем в автоматизованих електронних бібліотеках
страница1/5
Дата01.10.2014
Размер400.69 Kb.
ТипДокументы
  1   2   3   4   5
1. /3/teor/Висновки.doc
2. /3/teor/Вступление.doc
3. /3/teor/Додаток А.doc
4. /3/teor/Додаток Б.doc
5. /3/teor/Додаток В.doc
6. /3/teor/Доклад.doc
7. /3/teor/Реферат.doc
8. /3/teor/Роздел1.doc
9. /3/teor/Роздел2.doc
10. /3/teor/Роздел3.doc
11. /3/teor/Роздел4.doc
12. /3/teor/Роздел5.doc
13. /3/teor/Роздел6.doc
14. /3/teor/Роздел7.doc
15. /3/teor/Содержание.doc
16. /3/teor/Сокращения.doc
17. /3/teor/Список литературы.doc
18. /3/teor/титульник.doc
Інформації в базі даних. Розроблено систему перегляду та друку інформації про літературу І самої літератури. Розробити систему армб орієнтовану на роботу в ком-п`ютерній мережі, де велика кількість користувачів одночасно працює з одним сервером бази даних
Цей процес особливо активізувався на рубежі 1970-1980-х рр у зв'язку з появою й інтенсивним поширенням персональних електронно-обчислювальних машин
В.Є. Ходаков розробка автоматизованої інформаційної бібліотечної системи спільного факультету. Автоматизоване робоче місце бібліотекаря
Початковий код програмного продукту
Доклад Шановні голова та члени державної екзаменаційної комісії, дозвольте представити вашій увазі дипломний проект на тему: "Розробка автоматизованої інформаційної бібліотечної системи спільного факультету.
Задача побудови автоматизованої інфомаційної бібліотечної системи Херсонського державного технічного університету
Розділ Огляд базових концепцій організації автоматизованих інформаційно-бібліотечних систем
Розділ Організація пошукових систем в автоматизованих електронних бібліотеках
Розділ Концептуальна модель дипломного проекту 1 Постановка задачі
Розділ 4 Математичний опис розв’язуваної задачі
Розділ 5 Опис програмного продукту 1 Вибір мови програмування
7. 1 Аналіз умов праці
2. 1 Пошук розподіленої інформації
Балашов Е. П., Пузанов Д. В. Проектирование информационно-управляющих систем

Розділ 2. Організація пошукових систем в автоматизованих електронних бібліотеках


    1. Пошук розподіленої інформації


Одним з аспектів великої проблеми інтероперабельності є пошук інформації, розподіленої на різних комп'ютерних системах. ЕБ у світі керуються різними організаціями з різними стилями менеджменту і відношенням до колекцій і технологій. Деякі бібліотеки мають лише незначну частину потрібних користувачу матеріалів. Таким чином, користувачу потрібна інформація з різних колекцій і сервісів, наданих різними джерелами. Як може користувач знайти й одержати доступ до інформації в умовах, коли існує безліч її Джерел?

Розподілені обчислення (distributed computing) - це загальний термін для технічних аспектів координації окремих комп'ютерів таким чином, щоб вони представляли погоджені послуги. Вони вимагають щоб різні комп'ютери підтримували деякі загальні технічні стандарти. У випадку, наприклад, розподіленого пошуку, користувач може шукати в багатьох незалежних колекціях за допомогою одного запиту, потім порівнювати результати, вибирати найбільш цікаві і відбирати потрібні матеріали з колекцій. Крім загальносітьових стандартів це вимагає методів ідентифікації колекцій, угод по формулюванню запитів, засобів пересилання запитів і результатів, що повертаються, а також методів одержання об'єктів, що були знайдені. Ці стандарти можуть бути цілком формальними, одобреними офіційними організаціями, а можуть бути локальними, розробленими маленькими групами чи дослідників просто угодою по використанню визначеного комерційного продукту.

Ідеальний підхід міг би складатися в розробці вичерпного набору стандартів, що міг би бути прийнятий для ЕБ. На жаль, це нереально, особливо з огляду на вартість і швидкість змін, що відбуваються. ЕБ зараз у стані "кипіння". Кожна бібліотека намагається поліпшувати свої колекції, сервиси, системи - і при цьому немає двох однакових бібліотек. Зміна частин системи для підтримки нових стандартів вимагає часу. На той час, коли зміни будуть внесені, може з'явитися нова версія стандарту чи співтовариство може взагалі рушити в іншому напрямку. Абсолютна стандартизація - це міраж.

З погляду інтероперабельності, ЕБ зіштовхуються з проблемою розвитку розподілених комп'ютерних систем у світі незалежно керованих і технічно різних комп'ютерів. Це вимагає форматів, протоколів, систем безпеки просто для обміну повідомленнями. Але це також вимагає семантичних погоджень для інтерпретації цих повідомлень. Головна проблема в перебуванні спонукальних мотивів до добровільного об'єднання незалежних ЕБ.

Прийняття загальних методів дає ЕБ додаткові можливості, але це вимагає витрат. Деякі витрати - фінансові: покупка устаткування і програмного забезпечення, підбор і навчання персоналу. Однак найчастіше основні витрати — організаційні. Дуже рідко можна змінити один ізольований аспект ЕБ. Уведення нових стандартів вимагає відповідних змін в існуючих системах, змін в організації робіт і взаємозв'язків між постачальниками, а також інших змін.

У даному випадку модель використовується для порівняння трьох методів розподіленого пошуку. Горизонтальна вісь позначає функціональність різних методів; вертикальна вісь - вартість прийняття цих методів. Ідеальний метод повинний розташовуватися в нижньому правому куті графіка, коли висока функціональність досягається при невисоких витратах. Програми пошуку у веб мають помірну функціональність; вони широко використовуються через низьку вартість. Онлайнові каталоги на базі MARC і Z39.50 мають значно більш високу функціональність, але поширені істотно менше через високу складність. Система NCSTRL розташовується десь посередині.

Засоби досягнення інтероперабельності можна умовно розділити на три класи:

• Більшість засобів, що нині широко застосовуються для досягнення інтероперабельності, має помірну функціональність і низьку вартість. Головні стандарти веб - HTML, HTTP і URL - мають ці властивості. Їхня простота привела до широкої поширеності, але вона ж обмежує їхню функціональність.

• Деякі високотехнологічні сервіси мають прекрасну функціональність, але дуже дороги. Приклади -Z39.50 і SGML. Ці методи популярні в закритих співтовариствах, де цінується їхня функціональність, але їхня ціна перешкоджає більш широкому використанню.

• Багато поточні розробок в області ЕБ являють собою спроби знайти золоту середину: значну функціональність при помірній ціні. Приклади включають Дублінське ядро, XML, Unicode. У кожнім випадку розроблювачі приділяли особливу увагу помірним витратам на впровадження цих систем. Дублінське ядро допускає, щоб будь-яке поле було необов'язковим (optional). Unicode містить UTF-8 який може сприймати існуючі дані в ASCII. Вартість XML знижена за рахунок тісних зв'язків з HTML і SGML.Мал. 2.1 Порівняння трьох стратегій розподіленого пошуку,
Малюнок 2.1 приведений не в масштабі і розмірності по осях "концептуальні", але він ілюструє фундаментальний принцип, відповідно до якого вартість упровадження нової технології є важливим чинником в будь-якому аспекті інтероперабельності. Технологію ніколи не можна розглядати ізольовано, без обліку організаційних факторів. Коли творці ЕБ сподіваються досягти сумісності з іншими бібліотеками, найчастіше вони зіштовхуються з вибором між методами, найкращими для їхнього окремого співтовариства, і більш широко використовуваними стандартами, що мають меншу функціональність. Нові версії програмного забезпечення ілюструють це протиріччя. Найчастіше нова версія додасть ЕБ велику функціональність, але лише трохи користувачів будуть мати доступ до неї. Наприклад, творець веб-сайта може використовувати лише базові теги HTML, кілька самих популярних форматів і функції, підтримувані будь-якою версією http, для того щоб зробити сайт, з яким зможе працювати будь-який браузер. І навпаки, розроблювач може вибрати останні версії веб-технологій з аплетами Java, HTML-фреймами, убудованою системою забезпечення безпеки, таблицями стилів, аудіо- і відео-вставками. Ці опції нададуть чудовий сервіс користувачам, що є власниками найсучасніших браузерів і мають доступ по швидкісній мережі. Інші ж користувачі можуть знайти ці "навороти" марними.

  1   2   3   4   5Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы