Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы    

Характерною ознакою нашої епохи є перехід суспільства від індустріального до постіндустріального, а нині до інформаційного
Скачать 40.14 Kb.
НазваниеХарактерною ознакою нашої епохи є перехід суспільства від індустріального до постіндустріального, а нині до інформаційного
Дата01.10.2014
Размер40.14 Kb.
ТипДокументы
1. /Ващенко/Recenzia.doc
2. /Ващенко/Vidziv.doc
3. /Ващенко/Висновки.doc
4. /Ващенко/Вступление.doc
5. /Ващенко/Додаток А.doc
6. /Ващенко/Додаток Б.doc
7. /Ващенко/Додаток Б1.doc
8. /Ващенко/Додаток В.doc
9. /Ващенко/Реферат.doc
10. /Ващенко/Розд_л 1.doc
11. /Ващенко/Розд_л 2.doc
12. /Ващенко/Розд_л 4.doc
13. /Ващенко/Розд_л 5 ЕЧ.doc
14. /Ващенко/Розд_л 6 ОП.doc
15. /Ващенко/Роздел3.doc
16. /Ващенко/Роздел5.doc
17. /Ващенко/Содержание.doc
18. /Ващенко/Список литературы.doc
19. /Ващенко/Т_тульний лист.doc
“ Система автоматизованого управління бібліотечним процесом (каталогізатор)” призначена для комплексної автоматизації діяльності бібліотеки
Роботи та виконані за нею розробки є актуальними та практично цінними для підвищення ефективності бібліотечних процесів
Программа арм „Каталогізатор" представляє собою робоче місце бібліотечного працівника, який виконує функції по формуванню (поповненню І коректуванню) баз данних Електронного каталогу. Також арм „Каталогізатор" використовується для формування
Характерною ознакою нашої епохи є перехід суспільства від індустріального до постіндустріального, а нині до інформаційного
В.Є. Ходаков розробка автоматизованої інформаційної бібліотечної системи. Автоматизоване робоче місце каталогізатора
Задача побудови автоматизованої інфомаційної бібліотечної системи Херсонського державного технічного університету
Ретроспективний І поточний пошук в бд
Розділ Специфіка організації роботи автоматизованих електронних бібліотек. Аналіз предметної області
Розділ 4 Математичний опис розв’язуваної задачі 1 Мета і задачі дослідження
7 охорона праці
Розділ Концептуальна модель дипломного проекту 1 Постановка задачі
Чому було вибрано саме рнр ? По-перше
1. 2 Автоматизація бібліотечних процесів
Балашов Е. П., Пузанов Д. В. Проектирование информационно-управляющих систем
Вступ

Характерною ознакою нашої епохи є перехід суспільства від індустріального до постіндустріального, а нині – до інформаційного. Інформаційні технології проникають в усі сфери людської життедіяльності, стають потужною продуктивною силою суспільства. Тому в найближчому майбутньому від рівня інформаційної культури молодого покоління залежитиме потнціал будь-якої держави. Введення в навчальний процес комп’ютерно орієнтованих і телекомунікаційних технологій надає широкі можливості для подальшої диференціації загального та професійного навчання, всебічної активізвції творчих, пошукових, особисто орієнтованих, комунікативних форм навчання, підвищення його ефективності, мобільності й відповідності запитам практики. Використання комп’ютерів стало найважливішим прикладним аспектом і в бібліографічній справі.

Автоматизація бібліотечно-інформаційних процесів, систем (АБІС) і мереж обумовлена безупинно збільшується обсягом різної інформації у всіх галузях людської діяльності і відповідними потребами користувачів оперативно, повно і якісно одержувати документні й електронні першоджерела. Ці потреби, сполучені зі складністю і трудомісткістю неавтоматизованої обробки наростаючого інформаційного потоку, стимулювали в нашій країні проникнення комп'ютерів і зв'язаних з ними засобів і технологій у практику бібліотечно-інформаційної роботи.

Цей процес особливо активізувався на рубежі 1970–1980-х рр. у зв'язку з появою й інтенсивним поширенням персональних електронно-обчислювальних машин. Раніше були окремі розробки бібліотечно-інформаційних технологій на великих і середніх машинах, але, як правило, тільки у великих бібліотеках і інститутах (центрах) науково-технічної інформації. Середні і тим більше малі установи країни (з обсягом фонду до 100 тис. одиниць збереження, персоналом 20–30 чоловік і невеликих площ) не могли дозволити собі придбати ЕОМ і, на відміну від багатьох західних бібліотек такого класу, не могли використовувати колективний обчислювальний ресурс через відсутність розвитий телекомунікаційної інфраструктури.

Персональні комп'ютери через свою дешевину (щодо вартості великих і середніх ЕОМ), невеликих габаритів і простоти в експлуатації відразу почали інтенсивно освоюватися фахівцями бібліотечно-інформаційної діяльності, і сьогодні в нашій країні уже важко собі представити не тільки наукову, але і малу публічну бібліотеку без комп'ютера.

Застосування комп'ютерів у бібліотечно-інформаційної діяльності не тільки істотно прискорює і підвищує якісний рівень обслуговування користувачів, але й у цілому перетворить і видозмінює весь комплекс існуючих технологій. Автоматизація приносить цілий спектр нових, раніше не доступних чи бібліотекарю інформаційному фахівцю можливостей, одночасно усуваючи багато рутинних операцій і підвищуючи ефективність усієї роботи шляхом модернізації.

Будучи одним з основних проявів процесу інформатизації суспільства, процесу агресивного настання інформаційного компонента в нашій діяльності, що є однієї з рис неминучого переходу до інформаційного суспільства, автоматизація несе ще і ряд найважливіших елементів розвитку сучасного науково-технічного і соціального прогресу: забезпечується не тільки своєчасний і швидкий доступ користувачів до інформації і першоджерел, але і створюються умови для реалізації одного з головних принципів відкритого суспільства – принципу загальної приступності інформації і публікацій. Сьогодні навіть із самої маленької бібліотеки за допомогою звичайного персонального комп'ютера і модему по звичайних телефонних каналах мережі загального користування можна одержати доступ до ресурсів найбільших світових центрів інформації і фондоутримувачів.

Подальший розвиток телекомунікаційного середовища і приступності до ресурсів ТСР/ІР і інших мереж, у першу чергу Інтернету, об'єднання бібліотек у мережі, інтеграція і кооперація в області створення і розвитку міжнародних бібліотечно-інформаційних ресурсів неухильно підвищують ефективність використання розподіленого бібліотечно-інформаційного ресурсу, в основі створення і підтримки якого лежить автоматизація технологій процесів формування і використання фондів і побудова АБІС і мереж.

Сучасні бібліотеки сьогодні є не тільки сховищем інформації і плодів діяльності людського інтелекту. Рівень їхнього розвитку стає одним з індикаторів стану розвитку країни і суспільства в цілому. Оснащення бібліотек сучасними програмно-апаратурними системами і засобами перетворює їх не тільки в необхідний і зручний ученим, фахівцям, студентам джерело знань, але й в один з найважливіших елементів науково-технічного і соціального прогресу країни і суспільства в цілому. Без чи автоматизації при неправильному підході до неї бібліотека стає тільки складом великої кількості джерел, що не можуть ефективно використовуватися суспільством, що розвивається.

Разом з тим на сучасному етапі розвитку автоматизованих бібліотечно-інформаційних технологій чітко просліджується ряд основних тенденцій, характерних як для діяльності і взаємодії бібліотек, так і для сьогоднішніх реалій у цілому. Ці тенденції необхідно знати, враховувати у своїх розробках і технологіях і випливати їм в інтересах інтеграції бібліотечно-інформаційного ресурсу і кооперації робіт, у рамках даного знання й обліку особливостей прояву цих тенденцій важливої й актуальний є задача обґрунтування основних положень і основних принципів розробки АБІС і мереж, що мають важливе наукове і прикладне значення як для бібліотек і інших об'єктів автоматизації, так і для держави і суспільства в цілому, адже бібліотеки – це не тільки і не стільки социокультурний об'єкт по обслуговуванню населення документами й інформацією, це – каталізатор розвитку нашого суспільства, один із прискорювачів створення в країні цивільного суспільства і переходу до його більш високої стадії – інформаційному суспільству.

Перед бібліотеками відкрилися|відчиняли| нові можливості|спроможності| для розвитку і виробництва різноманітної|всілякої| бібліотечно-інформаційної продукції і послуг, що дозволяють якісніше і оперативно забезпечувати користувачів інформацією в повному об'ємі|обсязі| і форматі, відповідних їх потребам.Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы