Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы     опубликовать

Конспект заняття з фізичного виховання Старша група «У пошуках скарбів»
Скачать 45.43 Kb.
НазваниеКонспект заняття з фізичного виховання Старша група «У пошуках скарбів»
Дата20.09.2013
Размер45.43 Kb.
ТипКонспектКонспект заняття

З фізичного виховання

Старша група

«У пошуках скарбів»


За авторською системою Миколи Єфименка


Тема: « У пошуках скарбів»

Програмовий зміст: Створити ігрові умови для ефективної рухової діяльності дітей у позах лежачи,поповзом, на чотирьох сидячи і в ході. Вправляти дітей під час повзання по пластунськи, кувирка назад. Удосконалювати вміння тримати рівновагу під час ходьби по вузькій рейці гімнастичної лави,в повзанні на грудях та животі,рухаючи кінцівками поперемінно по лаві; навички прорізання в обруч грудьми вперед та прорізання під мотузкою боком. Розвивати м’язи плечового поясу,рук,ніг,живота,впини та координації рухів. Формувати вміння діяти колективно. Виховувати почуття взаємодопомоги. Тренувати сміливість,рішучість під час рухливих ігор «Хто зайвий?»

Обладнання: 2-дуги; «золоті монети»; великі і малі куби;гімнастична лава.


^ Хід заняття:

Маленькі шукачі скарбів,натомившись після виснажливої роботи,спочивають на килимку в «позах ночі» - довільно на боці,на спині, на животі,очі у них заплющені. Діти стоять у дві колони – в одній хлопчики,в другій дівчатка (мал.1); а то вправа 1: «Передсвітанковий сон» (мал..2). Ніжна,тиха музика символізує світанкові години. Вона лунає дедалі гучніше – світ оживає після нічного мороку,прокидаються і наші мандрівники. Вправа 2: діти в обох колонах лягають на спини і, беручи одне одного руками за кісточки ніг, протягуються, злегка повертаючи тулуб вправо – вліво. Розплющують очі,озираються, перекочуються на живіт (так само тримаючи одне одного за кісточки). Піднімаються на передпліччях, крутять головою. Вправа 3: «Де ми?». Музика стає тривожною,таємничою: десь тут має бути скарб, який стереже хитра і підступна Фея ночі. Здається, вона зачаклувала дітей,і вони не можуть розчепити свої ланцюжки. Вправа 4: «Зачарований ланцюжок»:обидві колони виконують перекати з живота на спину (і навпаки). Але всі спроби розчепитися марні! Тоді командир загону шукачів скарбів (педагог) пропонує вправу 5 – «Клин клином вибиває»: ланцюжок дівчаток має перевалитися через ланцюжок хлопчиків аби розбити в такий спосіб чари Феї ночі. Спроба вдалася! Тепер хлопчики перевалюються через дівчат – всім пощастило звільнитися. Час у дорогу – на пошуки схованого скарбу.

^ Вправа 6-а – «Золотий слід»:повзання по – пластунськи «через вузький вхід у підземелля». Вправа 6 – б – «Перелазимо через каміння»: діти з однієї колони лягають на живіт впоперек напрямку руху,а діти з другої – перелазять через них по – пластунському. Колони міняються місцями.

Прохід у підземелля трохи поширшав,і ним уже можна лізти навкарачки Вправа 7. Поступово прохід розширюється,і виконується вправа 8: просування на напівзігнутих ногах. Цю вправу можна ускладнити обігруванням ситуації «паморочитися» діти раз – по – раз зупиняються на місці, обертаються круг себе і продовжують рух. Вправа 9 – «У темряві»:діти,стоячи навкарачки,тупцюють на місці,трохи задкують,ніби нерішуче крутяться в різні боки. Ця вправа ускладнюється варіантом «Намацуємо стелю»: діти почергово піднімають ноги вгору,ніби намагаються намацати склепіння вузького підземелля.

… Щось зашаруділо,запищало у темряві підземелля: діти стають на високі навкарачки і рухаються по залі проти ходу годинникової стрілки (вправа 10 – «Щури»). Це мабуть,каверзи злої Феї ночі,що вона далі утне? Педагог удає,що чхає,зі стелі «падає каміння» - вправа 11:діти,перевалюючись через спину,хутко відповзають у бік – під склепіння гроту. Треба швидше забиратися з цього небезпечного місця – «тікаймо!» (вправа 12). Але спершу нічого не виходить, бо Фея ночі ненадовго зуміла позбавити мандрівників сили. Діти, стоячи на високих накарачках спершу тупцюють на місці, а потім удають, що скинули із себе чари,виконують біг на високих накарачках по периметру зали.

От і дісталися шукачі скарбу до давніх печер,а тут – повно великого каміння. Вправа 13 «Великі камені»: діти товчуться на місці,перевалюються через спини,розвертаються…Аж раптом чути голосне сичання – це ж могутній змій,охоронець скарбів. Вправа 14 – «Великий Змій»: дві колони на малій відстані одна від одної пересуваються за педагогом у присіді: хлопчики тримають один одного за плечі,дівчата – за талію.

Відважні мандрівники не злякалися Змія,дісталися великої підземної зали. Раптом їхні очі засліпило яскраве сяйво – Вправа 15: діти пересуваються на колінах,заплющивши очі,а руками ніби обмацують простір перед собою. Педагог попереджає, що скарб,який би звабливий він не був,ховає у собі небезпеку – розпалює жадібність,породжує злість – і закликає дітей втриматися від спокуси набити повні кишені. Пропонує дружно оглянути начиння золотої печери,потім – кожному взяти собі монетку на загадку про цікаві пригоди. Вправа – 16 – діти підводяться на ноги і виконують спіралеподібний хоровод,а потім довільно розходяться залою,де педагог вже розсипав «золоті монетки» за кількістю дітей.

Музика звучить гнітюче,навіть загрозливо. Мабуть, знову Фея ночі щось лихе надумала. Так і є: вона каже,що ніхто не зможе вийти з печери,не перенісши свою монетку на стопі. Вправа 17 – «Не зрони монетку»:кожен бере свій «золотий»,кладе на стопу біля основи пальців. Один за одним діти у такий спосіб проходять до діагоналі залу.

Але Фея ночі не вгаває. Вона пропонує дітям погратися у гру «Хто зайвий?»: монетки знову розкидають на підлозі,діти довільно кружляють залою. Фея плескає в долоні – діти біжать піднімати монетки,але чарівниця була спритнішою і вже приховала у своїй кишені кілька «золотих» - двійко – трійко дітей вибуває з гри. Гра проводиться 3-4 рази. Зрештою Фея удає,що збирається знову розсипати монетки,але насправді тікає з ними. Загін поспішає їй «навздогін» Вправа 18 – біг по периметру зали. Фея злякалася,вона кидає монетки і зникає у темряві підземелля. Час мандрівникам повертатися додому,а дорога попереду непроста. Вправа 19 – «Виходимо з підземелля»: різновиди ходьби з імітацією:переступання через велике і мале каміння.

От і вийшли шукачі скарбів з печери,де зазнали стількох пригод. Педагог збирає їх у тісний гурт і,присівши на травичку (килим) пропонує поговорити про те,як би діти повелися,аби дійсно знайшли скарб. Бурхливе обговорення він скеровує у русло морально – етичних канонів і підкидає загадку про Буратіно. Ідея спробувати посадити свої монетки сподобалася всім. Діти акуратно складають свої кружальця у стовпчик (вправа 20),промовляючи слова «Рекс – пекс – фекс!»,і в колоні по одному під жваву музику виходять із зали (вправа 21).Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы