Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы     опубликовать

Компетентнісно спрямований підхід позашкільної освіти до розвитку творчої обдарованості Пчела Марія Миколаївна, заступник директор з навчально-виховної роботи Доценко Людмила, метолист
Скачать 56.32 Kb.
НазваниеКомпетентнісно спрямований підхід позашкільної освіти до розвитку творчої обдарованості Пчела Марія Миколаївна, заступник директор з навчально-виховної роботи Доценко Людмила, метолист
Дата23.09.2013
Размер56.32 Kb.
ТипДокументы
1. /Святошинський район/Г_мназ_я Академ_я.doc
2. /Святошинський район/КГСМ ь1.doc
3. /Святошинський район/СШ ь 185 .doc
4. /Святошинський район/ЦПР.doc
5. /Святошинський район/лицей ЕКО 198.doc
Творчу особистість, розвивати її таланти, розумові здібності, виховувати високі моральні якості, збагачувати інтелектуальний
М. П. Савченко заступник директора з навчально-методичної роботи Київської гімназії східних мов №1, заслужений вчитель України 2005 2014 роки за рішення
Розвиток інтелектуального та творчого потенціалу учнів
Компетентнісно спрямований підхід позашкільної освіти до розвитку творчої обдарованості Пчела Марія Миколаївна, заступник директор з навчально-виховної роботи Доценко Людмила, метолист
Талант завжди родом з дитинства

Компетентнісно - спрямований підхід

позашкільної освіти до розвитку творчої обдарованості


Пчела Марія Миколаївна,

заступник директор з навчально-виховної роботи

Доценко Людмила, метолист


Сучасне життя вимагає удосконалення, доповнення, модифікації напрацьованих форм і методів роботи із здібними, обдарованими та талановитими дітьми.

Обдарована дитини – це така дитина, яка вирізняється з-посеред однолітків яскравими, очевидними, а інколи видатними здібностями (або має внутрішні передумови для таких досягнень) в певному виді діяльності.

Здібності – індивідуальні особливості, що дають змогу за сприятливих умов більш успішно оволодіти тією чи іншою діяльністю, вирішувати певні завдання.

Талановитість – система якостей, особливостей, що дає змогу особистості досягти видатних успіхів в оригінальному здійсненні творчої діяльності.

Геніальність – вищий ступінь розвитку обдарованості людини в багатьох галузях діяльності, яка може випереджати досвід людства на кілька поколінь і тому часто визначається лише нащадками генія.

Місією нашого закладу є допомога дитині, підліткові розвинути в собі здібності до реалізації та самореалізації, не тільки навчити, а й створити умови, щоб дитина була готова до цієї складної та самостійної роботи, соціально підготувалась до життя. Слід підтримувати обдарованих дітей шляхом створення умов для вільного гармонійного розвитку особистості, забезпечення можливостей для навчання здібної, обдарованої, талановитої молоді, залучення її до систематичної пошукової, науково-дослідницької, експериментальної роботи, впровадження нових технологій навчання, виховання активної самостійної, ініціативної особистості, яка здатна жити і розвиватися у світі, що постійно змінюється.

У Центрі реалізується програма «Обдарована дитина» і вирішуються такі завдання:

 • створення системи цілеспрямованого виявлення, підтримки, розвитку, навчання та виховання обдарованих дітей на діагностичній основі;

 • впровадження нових освітніх технологій у роботі з дітьми;

 • підготовка педагогічних працівників до роботи з обдарованою учнівською молоддю, переорієнтація на розвиток якостей творчої особистості;

 • створення системи стимулювання інтелектуально та творчо обдарованої молоді, педагогічних працівників;

 • забезпечення якісних змін у змісті освіти, модернізація навчально-виховного процесу;

 • створення умов, які спрямовані на формування людини з новим типом мислення, на зростання престижу особистості позашкільного педагога.


У ЦПР діє система підтримки обдарованої особистості, яку забезпечують всі ланки керівництва – від адміністрації до педагогів:

 1. Збереження та розширення мережі гуртків, робота яких спрямована на розвиток різнобічних здібностей дітей (адміністрація).

 2. Забезпечення якісної освіти гуртківців шляхом створення сприятливого психологічного клімату в закладі (психологи, соціальний педагог).

 3. Збереження та розширення мережі гуртків раннього розвитку дитини із варіативними програмами відповідно до запиту батьківської громади (завідувачі відділів, соціальний педагог).

 4. Розвиток системи самоврядування в закладі з метою якісної та результативної підготовки до звітних концертів, виставок, МАН (педагог -організатор).

 5. Широке впровадження здоров’язберігаючих технологій (керівники ТО, лідери дитячого самоврядування).

 6. Пролонгування угод з науковими установами щодо залучення наукового потенціалу для супроводу діяльності здібних та обдарованих дітей (адміністрація, методисти).

 7. Поповнення інформаційного банку даних «Обдарована дитина» - про здібних і обдарованих дітей та педагогів, народних умільців, які результативно працюють з обдарованими дітьми (зав. відділів, методисти, соц. педагог).

Центр має свої таланти, які навчаються у різних гуртках за різними напрямами. Серед гуртків закладу – 6 художніх колективів мають звання «Зразковий художній колектив» та 6 – «Народний художній колектив».

Вихованці ЦПР стали учасниками V Всеукраїнської виставки-фестивалю «Обдаровані діти України», яку проводить Інститут обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.

Наші дарування:

 • Макаров Артур – реалізує свої творчі здібності в авіамодельному гуртку «КАМА», неодноразовий переможець Першості міста Києва у класі гумо моторних літаків, повітряних зміїв «Змієрія»;

 • Терлецький Олександр – переможець Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі,Україно». Захоплюється виготовленням і запуском радіокерованих та кордових моделей.

 • Сергеєва Анна – вихованка Зразкового художнього колективу гуртка оригамі «Журавлик», надзвичайно обдарована особистість. Справжня майстриня вправно передає свої вміння з оригамі одноліткам, проводячи численні майстер-класи. Володарка призових місць щорічних міських та міжнародних конкурсів «Все з квадрату».


Компетентнісно - спрямований підхід до організації навчально-виховного процесу у відділі образотворчого мистецтва здійснюється через реалізацію творчо-пошукового проекту «Звичаї – скарб українського народу». У творчих об’єднаннях «Мистецтвознавство», «Ескіз» діти вивчають історію мистецтв, разом із батьками відвідують музеї нашого міста. Вихованці отримують живі враження, які надихають їх на створення чудових творів образотворчого мистецтва.

Талановиті діти експонують свої роботи в дитячих бібліотеках міста та організовують персональні виставки. Угода про співпрацю з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником розширила форми співробітництва: спільно реалізуються мистецькі проекти, музейні уроки, лекторії «Спадщина та сучасність».

Обдарована вихованка Новодворська Ганна свої твори образотворчого мистецтва експонувала:

 • на ІІІ Всеукраїнській виставці-звіті дитячої творчості «Країна юних майстрів» (лютий 2013 року, Київ);

 • у Парижі (Асоціація «Фестиваль без кордонів», березень 2013 року);

 • на фольклорному святі до Великодня – «Весняні гаївки» в Національному музеї народної архітектури та побуту України , с. Пирогово (травень 2013 року).


У колективах відділу естетичного виховання найталановитіші діти демонструють свою сценічну майстерність під час огляду-конкурсу «Зірки твої, ЦПР», а переможці - на заключному концерті – звіті «Віднині у творчій родині».


У роботі психолога з обдарованою молоддю використовується спеціально розроблена, експериментально досліджена та затверджена програма «Розвиток творчих здібностей підлітків у позашкільній освіті». Програма розрахована на систематичну роботу із дітьми та підлітками.

Зокрема, велика увага приділяється індивідуальній роботі з обдарованими дітьми та їх батьками, внаслідок їхньої підвищеної емоційної чутливості. У роботі використовується арт-терапевтичний та психологотерапевтичний інструментарій. Надаються групові та індивідуальні консультації для дітей, батьків та педагогів.


У Центрі позашкільної роботи дотримуються сучасних поглядів на обдарованість та розвиток талантів. Навчання вихованців проводиться за трьома рівнями: початковий, основний і вищий. Головне - не передача готового досвіду педагога дітям, а організація творчого вирішення завдання, використання методів практичного дослідження, реалізацію творчих проектів, що розвиває у дітей креативно-продуктивну обдарованість.

Мотивацією творчої діяльності вихованців є щорічні рейтингові конкурси: «Гуртківець року», «Лідер року», «Краще творче об’єднання року». Підсумки і нагородження відбуваються щорічно на святі «Зоряна година творчої родини».

Центр позашкільної роботи – це дім, де завжди живе творчість.
Відкриття фасаду Великої лаврської дзвіниці – Зразковий художній колектив театр пісні «Ладоньки»
Звітний концерт ЦПР - Зразковий художній колектив хореографічний ансамбль «Волошки»Чудові твори мистецтва орігамі - Зразковий художній колектив «Журавлик»Ганна Новодворська – гурток «Ескіз»
Виставка в КПДЮ «Скіфська доба»
Виставка в КПДЮ «Київська Русь»Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы