Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы     опубликовать

Рішення про хід виконання міської комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей
Скачать 84.41 Kb.
НазваниеРішення про хід виконання міської комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей
Дата17.10.2013
Размер84.41 Kb.
ТипРішення
ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тридцять перша сесія шостого скликання


РІШЕННЯ

Про хід виконання міської комплексної програми

подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми

та реформування інтернатних закладів для дітей

„Назустріч дітям” на 2011-2017 роки в місті Обухів

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника служби у справах дітей виконавчого комітету – Ю.О.Жеваги „Про хід виконання міської комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатних закладів для дітей „Назустріч дітям” на 2011-2017 роки в місті Обухів”, врахувавши зауваження та пропозиції виступаючих та відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт ат дітей, позбавлених батьківського піклування» та з метою соціально-правового захисту дітей, які проживають на території Обухівської міської ради


^ ОБУХІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИРІШИЛА:


1. Інформацію начальника служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради взяти до відома. Зауваження та пропозиції виступаючих врахувати при розробленні плану заходів на 2013 рік щодо соціально-правового захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт ат дітей, позбавлених батьківського піклування на території Обухівської міської ради.

2. Фінансовому управлінню виконавчого комітету передбачити кошти у міському бюджеті на 2013 рік для фінансування заходів даної програми.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови В.О.Шимоненко.


Міський голова О.М.Левченко


Згідно з оригіналом :


м. Обухів №417- 31-VІ

від 07.12.2012 року


вик.: Жевага Ю.О.


Інформація про хід виконання міської комплексної програми

подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми

та реформування інтернатних закладів для дітей

Назустріч дітям” на 2011-2017 роки в місті Обухів


На виконання міської комплексної програми подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернат них закладів для дітей „Назустріч дітям” на 2011 - 2017 роки”, з метою забезпечення комплексного підходу у вирішенні питань щодо соціально-правового захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та застосування ефективних форм їх соціальної підтримки, створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, підготовки до самостійного життя, служба у справах дітей виконавчого комітету Обухівської міської ради повідомляє про проведену роботу:

Відбулися 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету міської ради, де розглядалися питання соціально-правового захисту прав дітей, питання позбавлення батьківських прав, затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, спірні питання про визначення місця проживання дітей, визначення участі батьків у вихованні дітей, відчуження житла, майна, право власності яких належить дітям та інше.

Проведено 4 засідання координаційної ради з питань охорони дитинства, на яких було розглянуто:

- стан профілактичної роботи з попередження злочинності та правопорушень, наркоманії та інших негативних явищ серед неповнолітніх в місті Обухів. Затвердження комплексного плану заходів;

- стан розвитку системи сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в місті Обухів;

- дотримання вимог чинного законодавства з питань працевлаштування неповнолітніх;

- забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- оздоровлення дітей влітку 2012 року, особливо дітей пільгових категорій, інше.

Служба у справах дітей проводить своєчасне виявлення сімей, що опинилися в складних життєвих ситуаціях, здійснює систематичну перевірку умов утримання та виховання в них неповнолітніх, веде облік та надає таким сім’ям адресну допомогу. У результаті обстежено 58 сімей, в яких проживають 121 дитина. Проведена роз’яснювально-консультативна робота з батьками, винесено 21 офіційне попередження. Також, протягом 2012 року проведено 16 профілактичних рейди „Канікули”, „Вулиця”, „Нічне місто”, під час яких виявлено 17 неповнолітніх, які перебували без супроводу дорослих після 23-00 години. Усі підлітки повернуті у сім’ї, з батьками проведена роз’яснювальна робота.

Спільно з працівниками наркологічної служби Обухівської центральної лікарні, проводяться рейди та обстеження сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Медичні працівники Обухівської центральної районної лікарні проводять необхідну профілактичну роботу з сімями, де батьки хворі на алкоголізм, наркоманію, мають асоціальну поведінку, надають їм терапевтичну та психологічну допомогу. Станом на 01.12.2012 року на обліку в наркологічному кабінеті перебуває 43 сім’ї, в яких проживає 101 дитина, з них: батьки зловживають алкогольними напоями – 39, наркотичними речовинами - 4. Від алкогольної залежності протягом 2012 року пролікувалися 27 громадян.

Протягом поточного року спеціалістами служби у справах дітей проведено перевірку 5 загальноосвітніх шкіл та гімназії міста з питань: стан виховної роботи в освітніх закладах, стан профілактичної роботи з учнями девіантної поведінки, стан контролю за відвідуванням учнями занять, стан позакласної роботи. Особливу увагу приділяли стану виховної роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми-інвалідами, дітьми з багатодітних та малозабезпечених сімей, учнями з девіантною поведінкою.

Складовою та найважливішою частиною профілактичної роботи з питань запобігання правопорушень серед підлітків і молоді є проведення профілактично-інформаційної роботи з батьками підлітків, які схильні до правопорушень, стоять на обліку в службі у справах дітей, кримінальній міліції у справах дітей.

З метою привернення уваги населення до проблем соціального сирітства, поширення негативних явищ серед дітей та підлітків, а також якнайширшого залучення громадськості до їх розв’язання, дане питання висвітлюється на сторінках місцевої преси та на сайті міської ради.

Протягом звітного періоду спільно з працівниками відділення кримінальної міліції у справах дітей Обухівського РВ ГУ МВС проведено 7 рейдів по дотриманню правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, виявлено 5 порушень, складено 7 адмінпротоколів. Також проведено перевірки закладів відпочинку та масового збору підлітків та молоді, комп’ютерних та ігрових клубів. Під час проведення рейдів були виявлені порушення, а саме: 1- втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність, 2 – розпивання спиртних напоїв в громадських місцях, 1 – паління в громадських місцях.

Складені протоколи про адміністративні порушення та передані до Обухівського районного суду та на адмінкомісію Обухівської міської ради.

Ведеться єдиний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Проводиться робота по встановленню статусу дітям, що залишилися без батьківського піклування, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян: під опіку, піклування, на усиновлення, або до інших форм сімейного виховання.

Станом на 01.12.2012 в місті Обухові державну соціальну допомогу отримують 34 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) і проживають у сім’ях опікунів (піклувальників).

Служба у справах дітей готує документи, необхідні для призначення соціальної допомоги і передає їх до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради для здійснення своєчасної виплати державної соціальної допомоги на дітей вищевказаної категорії. Допомога виплачується вчасно та в повному обсязі.

З метою активної пропаганди здорового способу життя та залучення широких верств населення, дітей та молоді до занять фізичною культурою та спортом в місті Обухів розроблена програма організації фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи. До занять фізкультурою та спортом залучаються усі бажаючі займатися спортом, вести здоровий спосіб життя. Так, до фізкультурно-оздоровчої роботи залучено 328 учнів, які навчаються у загальноосвітніх школах міста. Також, у місті функціонує дитячо-юнацька спортивна школа, 3 стадіони, 5 спортивних зали, 3 спортивних майданчики, 2 басейни. Працюють спортивні секції: футбол, плавання, вільна боротьба, греблі на байдарках, дзю-до, самбо, греко-римська боротьба, бокс, легка атлетика, шахи, настольний теніс, волейбол, баскетбол, гімнастика та інші.

При співпраці з міськрайонним центром зайнятості здійснюється працевлаштування підлітків та молоді на підприємства, установи та організації міста. Відповідно до статті 5 Закону України «Про зайнятість населення», для громадян, які не можуть на рівних умовах конкурувати на ринку праці на 2012-2014 роки планується щорічно бронювати по 15 робочих місць на підприємствах міста, у тому числі:

  • для жінок, які мають дітей віком до 6 років, одинокі матері з дітьми до 14 років або дітьми-інвалідами – 5 місць;

  • для молоді яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітні школах, професійно-технічних училищах або вищих навчальних закладах, та якій надається перше робоче місце - 5 місць;

  • для молоді, яка залишилась без піклування батьків (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування) – 1 місце;

  • для молоді, яка звільнилася із строкової або альтернативної (невійськової) служби, та якій надається перше робоче місце – 0 місць;

  • для молоді, якій виповнилося 15 років, і яка, як вийняток, може прийматися на роботу – 1 місце;

  • для осіб передпенсійного віку (за два роки до досягнення пенсійного віку) – 2 місця;

  • для осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування – 1 місце.

Загалом, працевлаштування на підприємствах, установах та організаціях міста, в межах установленої броні вказаних категорій громадян, здійснюється шляхом створення додаткових робочих місць, а також організовується навчання за спеціальною програмою.

Протягом 10 місяців 2012 року до центру зайнятості звернулася 1 особа віком до 18 років; працевлаштовано – 0, пройшли професійне навчання - 1.

Учні загальноосвітніх шкіл міста беруть участь в інформаційних семінарах, отримують інформацію про стан ринку праці в місті, районі та в області, про послуги служби зайнятості, отримують поради з питань набуття професій, психологічну підтримку. У роботі використовуються відеофільми із серії "Світ професій", а також папки з описом професій.

Служба у справах дітей спільно з управлінням освіти виконавчого комітету працює в напрямку розвитку та залучення до творчої діяльності обдарованих дітей і учнівської молоді, які проживають на території міста, для цього розроблена в місті програма підтримки та розвитку обдарованих дітей та учнівської молоді Обухова. На території міста функціонує Обухівський міський центр творчості дітей та юнацтва «Романтик», де залучено 634 дітей, працює 34 групи по 4 напрямах – художньо-естетичний, науково-технічний, природничий та спортивний.

Проводиться оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на оздоровлення яких з міського бюджету виділено 208,0 тис. грн., з яких на організацію пришкільних таборів було виділено та освоєно 120 тис. грн., що функціонували у 5 школах міста. Також, залучаються кошти профспілкових комітетів підприємств, установ, організацій міста, кошти фонду соціального страхування.

З нагоди святкування Міжнародного Дня захисту дітей в місті проводились ряд заходів, серед яких: спортивні змагання, конкурсно-розважальна програма, туристичний похід «Стежинами рідного краю», святковий концерт, заключний гала-концерт всеукраїнського пісенного конкурсу «Соловейко України», тощо

Також, до Дня сім’ї, Дня матері 35 багатодітних сімей та сімей, що

опинилися у складних життєвих обставинах отримали подарунки та приймали участь у спортивно-розважальному заході «Тато, мама, я – щаслива сім’я».


Начальник служби Ю.О.ЖевагаРазместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы