Анализ       Справочники       Сценарии       Рефераты       Курсовые работы       Авторефераты       Программы       Методички       Документы     опубликовать

Рекомендації
Скачать 29.28 Kb.
НазваниеРекомендації
Дата27.10.2013
Размер29.28 Kb.
ТипДокументы

Рекомендації


ВНЗ – партнерам Стипендіальної програми “Завтра.UA”

щодо проведення першого етапу конкурсного добору


У вищих навчальних закладах (далі – ВНЗ), які є партнерами Стипендіальної програми “Завтра.UA” на основі угоди з Фондом, в рамках публічної змагальної процедури відбувається етап попереднього добору студентів – учасників подальшого конкурсного добору. Документи студентів – переможців цього етапу надсилаються до Програми від імені ВНЗ і реєструються, а студенти отримують бонус у розмірі п’яти балів. Також до Фонду передаються: 1) перелік студентів ВНЗ, які подавали документи на участь в першому етапі конкурсу, але не пройшли відбір; 2) перелік студентів, документи яких передаються в межах квоти. В переліку необхідно зазначити ПІБ конкурсанта, факультет та бажано тему конкурсної роботи.


^ Увага! Викладена нижче схема є рекомендаційною. Кожний ВНЗ може виробити власну процедуру етапу попереднього добору, передбачивши в ній елементи привселюдності та змагальності.


Студенти ^ 3 – 6 курсів очної форми навчання, які навчаються у ВНЗ – партнерах Програми, мають право вибору: подати документи для участі в конкурсі через етап попереднього добору в своєму ВНЗ, або ж надіслати їх безпосередньо до Програми (в цьому разі документи розглядаються на загальних підставах, а студенти бонусу не отримують). Документи та роботи, подані через етап попереднього добору в ВНЗ і відхилені на ньому, не можуть бути надіслані безпосередньо до Програми.

Роботи, що подаються на конкурс Стипендіальної програми “Завтра.UA”, повинні мати характер самостійних досліджень, присвячених актуальним проблемам у різних галузях науки, суспільно-політичного життя та економіки. Кожен учасник подає тільки одну роботу. Не допускається повторне подання робіт, які вже подавалися раніше на попередні конкурси Стипендіальної програми “Завтра.UA”.

Пропонується заздалегідь розмістити у навчальних корпусах та гуртожитках ВНЗ оголошення про конкурс, вимоги до робіт та інформацію про осіб, яким слід здавати конкурсні роботи. Для розгляду робіт, що подаються на етап попереднього добору у ВНЗ, рекомендується створити наказом ректора конкурсну комісію (або ж конкурсні комісії за науковими напрямами). До складу конкурсних комісій рекомендуємо включити стипендіатів Стипендіальної програми “Завтра.UA” попередніх років (якщо такі є), за умови, що вони не беруть участь в конкурсі цього року.

У разі створення декількох конкурсних комісій квоту робіт, визначену для ВНЗ Фондом, ділять на відповідну кількість конкурсних комісій, виходячи зі значущості наукових напрямів та прогнозованого числа конкурсантів.

^ Публічну змагальну процедуру рекомендується проводити за схемою привселюдного захисту основних наукових положень роботи (напр., доповідь конкурсанта – 10 хв., відповіді на запитання комісії й присутніх – 10 хв., при цьому бажано, щоб принаймні один з членів комісії глибше ознайомився з доповіддю попередньо й виконував роль наукового опонента). Оголошення про день і місце захисту заздалегідь розміщують в навчальних корпусах ВНЗ.

За результатами публічної змагальної процедури конкурсні комісії виставляють оцінки конкурсантам (за системою, виробленою самим ВНЗ; ці оцінки залишаються у ВНЗ і до Програми не надсилаються). При оцінюванні робіт увага повинна звертатися на самостійність і оригінальність поданої роботи, загальну ерудицію конкурсанта, його вміння сформулювати актуальну наукову проблему та окреслити її місце у відповідній галузі знання, рівень його обізнаності з сучасним станом відповідної галузі, системність викладу, достовірність висновків, можливість подальшого розвитку й застосування результатів роботи в науці, виробництві, суспільному житті.

За результатами оцінювання конкурсні комісії добирають для участі в подальших етапах конкурсу роботи студентів, кількість яких не повинна перевищувати квоту, визначену для даного ВНЗ Фондом. Документи студентів на CD-дисках, разом з пронумерованим переліком конкурсних робіт, відсилаються до Програми для реєстрації не пізніше 25 жовтня 2013 року. В переліку необхідно зазначити: порядковий номер, ПІБ конкурсанта, факультет та бажано тему конкурсної роботи. Всі конкурсні роботи, які надійдуть від ВНЗ у рамках визначених Фондом квот, отримують бонус у п’ять балів (незалежно від оцінки, виставленої під час процедури захисту у ВНЗ).Разместите кнопку на своём сайте:
Документы
База данных защищена авторским правом ©kiev.convdocs.org 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Похожие:
Документы